Prosimy o zapoznanie się z informacjami poniżej na temat

sposobu przygotowania prac do druku.

 
Prosimy o kontakt z naszym biurem w celu otrzymania instrukcji oraz hasła logowania do serwera FTP.
 

 

Regulamin przesyłania plików drogą elektroniczną

 

 1. Zamówienia, których zlecenia nie uda się potwierdzić, nie będą realizowane.
 2. Prace można przesyłać całą dobę, jednakże realizowane są w godzinach pracy firmy - za wyjątkiem uzgodnionych prac wykonywanych poza standardowymi godzinami pracy.
 3. Termin wykonania zlecenia może zależeć od bieżących zleceń, dokładamy wszelkich starań aby prace wykonywać na czas - lecz prosimy o upewnienie się czy na pewno możemy daną pracę wykonać w wymaganym czasie.
 4. Każda przesyłana praca powinna zawierać informację na temat Zleceniodawcy, numer telefonu do osoby zlecającej i dane kontaktowe umożliwiające uzgodnienie wykonywanego zlecenia.
 5. Wielkoformatowe wydruki dokumentacji technicznej CAD możemy drukować w kolorze lub w trybie czarno-białym. Prosimy o czytelną informację na temat skali drukowanych prac, oraz czy prace mają zostać wydrukowane w kolorze czy na urządzeniach czarno-białych.
  • Preferujemy druk dokumentacji technicznej z plików zamkniętych - PDF, DWF, PLT (HPGL/2).
  • Prosimy o podanie ilości kopii dla każdego pliku do druku, lub ilości kopii dla całej pracy jeśli wszystkie pliki mają zostać wydrukowane w tej samej ilości kopii.
  • Możemy drukować pliki DWG i DXF oraz DGN, ale druk takich plików wymaga czasami od nas nakładu pracy związanego z niewłaściwym przygotowaniem pliku, zaznaczeniem warstw do wydruku i możliwymi innymi błędami w pliku. Dużo łatwiej i szybciej zrealizujemy zlecenie przygotowane w sposób niewymagający od nas dodatkowej pracy, a korzyścią dla Państwa będzie praca wykonana na czas i z żądaną jakością - zachęcamy do korzystania z drukarki PDF Creator - sterownik do pobrania pod _tym_adresem_
  • UWAGA - drukując pliki do formatu PDF możecie Państwo wybrać DOWOLNIE DUŻY rozmiar papieru, potrafimy bez problemu wydrukować Waszą pracę z żądanymi marginesami - nawet jeśli rysunki formatu A2 są na papierze wielkości A0 lub większym. Wówczas prosimy o podanie wielkości marginesów technicznych i ew. margines z tyłu rysunku do wpięcia w segregator.
  • Zakładamy, że wydruki A3/A4 i wielkoformatowe CAD mają być wykonane na papierze 80-gramowym. Jeśli Państwa życzeniem jest druk na innym materiale, prosimy o informację na temat medium jakie ma być użyte do wykonania pracy.
  • Drukując dokumentację CAD otrzymaną w formacie PDF lub PLT (HPGL/2) zakładamy, że pliki na których istnieje nawet tylko 1 element kolorowy (np. logo firmy) mają zostać wydrukowane w kolorze. Jeśli wydruki mają być czano-białe, prosimy o wyraźne zaznaczenie iż pomimo kolorowych elementów w plikach wydruki mają być wykonane w trybie czarno-białym.
  • Prosimy o informację jak mamy wykończyć wydrukowane rysunki - czy mają zostać złożone i w jaki sposób (format składania, zakładka do wpięcia, oprawa dokumentacji, itp.).

   

  Wydruki graficzne kolorowe mogą być wykonywane na różnych mediach, prosimy o zapoznanie się z możliwymi rodzajami materiałów do druku i wybór pożądanego medium.


  Wydruki graficzne na ploterach atramentowych wykonujemy na papierze o gramaturze 90 do 120 gram/m2 lub cięższych, zależnie od konieczności. Jeśli chcecie Państwo aby wydruk był wykonany na papierze błyszczącym fotograficznym lub innym rodzaju materiału prosimy o dołączenie takiej informacji.


  Jeśli mamy wydrukować grafikę z plików w formacie Microsoft PowerPoint lub innych otwartych formatów plików (Adobe PhotoShop, Corel Draw, etc.) prosimy o wyraźne wskazanie formatu wydruku. Informacja o skali wydruku może nie być dostatecznie czytelna aby wydruk wykonany był zgodnie z Państwa życzeniem.

   

   

   

   

   

  KONTAKT:

  Punkt Xero i Biuro Handlowe :
  03-743 Warszawa Ul.Kijowska 11
  Tel.(022) 618 10 16
  Tel./Fax. (022) 618 12 72

  CZYNNE:

  Poniedziałek - Piątek: 8.00 - 17.00
  Sobota: 9.00 - 14.00